lazienkaWszystko dookoła nas się rozwija. nie inaczej jest z naszymi domami i sposobem w jaki je urządzamy. Technologia, ekologia i nowoczesny design na stałe wkraczają do naszych wnętrz. Sprawdziliśmy jak wygląda przyszłość łazienek.

Inteligentna łazienka

Coraz więcej domów posiada inteligentne systemy zarządzane smartfonem. Inteligentny dom to także inteligentna łazienka, w której leżąc w wannie możesz zmienić natężenie światła, czy temperaturę. Twoja łazienka będzie miała idealną temperaturę i światło dopasowane do pory dnia zanim jeszcze do niej wejdziesz.

Bezdotykowe toalety

Przez ostatnie 2 dekady świat zmienił się nie do poznania. Nie można jednak powiedzieć tego o toalecie, która przeszła jedynie drobny lift. To może się wkrótce zmienić za sprawą elektronicznej, bezdotykowej toalety. Spłuczka na podczerwień, elektryczna deska, samoczyszczący się sedes oraz system myjący pewną część ciała to coś co w Japonii już dzisiaj jest na porządku dziennym. Wkrótce używanie papieru toaletowego stanie się tylko niewiarygodnym wspomnieniem.

Ekologia

Dbałość o środowisko jest powszechnym trendem, który nie omija także łazienki. Dwa tryby spłukiwania, prysznice z ogranicznikiem czasowym, które wyłączą wodę gdy za bardzo się zamyślisz oraz cyfrowe baterie do umywalek ze sterownikami natężenia wody i temperatury mogą wkrótce zagościć również w Twoim domu.

Komfort

Kiedy już położysz się w wannie i zrelaksujesz po ciężkim dniu przydałaby się jakaś rozrywka. To żaden problem, ponieważ dzięki wodoodpornym telewizorom będziesz mógł / mogła obejrzeć ulubiony serial leżąc w ciepłej wannie.