sauna na podczerwieńJeśli jesteś miłośnikiem przebywania w saunie i marzysz o zamontowaniu jej w swoim domu, warto abyś rozważył jej nowocześniejszą alternatywę, czyli saunę na podczerwień.

Działa ona na innej zasadzie, niż tradycyjna sauna fińska, która działa na zasadzie ogrzewania powietrza w saunie. Sauna na podczerwień emituje światło, które ogrzewa nasz organizm od środka, nawet 4 cm pod skórą. Jest to podobna energia jak słoneczna, jednak jest pozbawiona szkodliwego promieniowania uv.

Korzyści zdrowotne płynące z sauny na podczerwień są takie same jak w przypadku tradycyjnej. Niektórzy nawet twierdzą, że jest ona zdrowsza, ponieważ nie obciąża serca. Dodatkowo ma ona jednak inne zalety.

Przede wszystkim jest tańsza w zakupie. Tradycyjna sauna jest budowana przez specjalistyczną firmę z drogiego drewna, które będzie odporne na wysokie temperatury i parę wodną. Temperatura w saunie na podczerwień osiąga maksymalnie 60 stopni, dzięki czemu materiały mogą być tańsze. Sauna na podczerwień jest też nieco tańsza w eksploatacji.

Sauna na podczerwień jest idealnym wyborem dla wielbicieli sauny, którzy lubią iść z duchem czasu i nie są specjalnie przywiązani do tradycyjnych rytuałów.