dachowki
Elon Musk, właściciel firmy Tesla, zdążył już przyzwyczaić świat, że wprowadzane przez niego produkty odmieniają rzeczywistość. Jesteśmy właśnie w trakcie motoryzacyjnej rewolucji. Po tym jak Tesla zaczęła produkować samochody elektryczne na dużą skale, w ślad za nią poszły także największe koncerny „spalinowe”. Nie ulega wątpliwości, że świat motoryzacji przechodzi właśnie ogromne zmiany.

To jednak nie koniec pomysłów Muska. Teraz Tesla zamierza wprowadzić zupełnie nowy produkt, który zmieni dachy domów w elektrownie słoneczne.

Podczas specjalnego pokazu Tesla zaprezentowała nowoczesne dachówki, będące jednocześnie ogniwami fotowoltaicznymi, to znaczy, że produkują prąd ze światła, który jest później wykorzystywany w domu, np do naładowania samochodu Tesla… Ogniwa widać tylko patrząc pod odpowiednim kątem, natomiast sam dach wygląda po prostu bardzo dobrze i nowocześnie. Do zestawu Tesla proponuje najnowszy system magazynowania energii Powerball 2 o pojemności 14 kWh i szczytowej mocy 7kW.

Elon Musk podczas prezentacji stwierdził, że dach tesli będzie kosztował mniej niż tradycyjny dach + koszt energii, „po co więc kupować coś innego?”. Nie wiadomo jednak o jakim czasie mówił w kontekście energii.

Podczas pokazu można było zobaczyć realne dachy, wykonane z dachówek Tesli. Pokaz na szczęście został nagrany i można go obejrzeć poniżej: