drzwiPrzedsionek do pierwsze pomieszczenie, które widzimy wchodząc do domu. Traktujemy go jako pomieszczenie robocze, które po prostu jest. Często jest ono zabałaganione, zaniedbane i pozbawione polotu. Mimo, że dom mamy pięknie zaaranżowany, przedsionek często pozostaje tylko przedsionkiem. A właśnie on jest odpowiedzialny za pierwsze wrażenie naszych gości. Warto więc zadbać o to, aby był zarówno funkcjonalny, jak i po prostu ładny.

Przedsionek jest miejscem, w którym cała rodzina się rozbiera. Warto więc zadbać o to, aby zapewnić odpowiednie miejsca na przechowywanie ubrań. Podstaw porządku wieszaki, na których zarówno my, jak i nasi goście będą mogli powiesić swoje ubrania. Warto zadbać także o wieszak dla dzieci, który będzie w ich zasięgu. Takie rozwiązanie docenią zarówno Twoi goście, jak i ich pociechy.

Pamiętaj także o miejscu na położenie dodatków, takich jak czapki, szaliki, rękawiczki, czy torebki. Zarówno wieszaki, jak i półki mogą być w zamykane, co dodatkowo zwiększy higienę oraz schludność pomieszczenia.

Pamiętaj także o półce na buty, która będzie przygotowana do przyjęcia większej ilości gości. Nie ma nic gorszego dla przedsionka, jak rozkopane dookoła buty, w których nasi goście starają się odnaleźć swoją parę.

Gdy już zadbasz o kwestie organizacyjne, pomyśl o kwestii wizualnej. Przedsionek nie musi wcale być nudnym pomieszczeniem. Poszukaj designerskich wycieraczek, które przywitają Twoich gości. Pomyśl nad kolorem półek i drzwiczek. Wybierz ciekawy, niebagatelny wieszak na ubrania.

Zadbany, ciekawy przedsionek z pewnością poprawi funkcjonalność i wygląd Twojego domu, jak również wrażenia Twoich gości, na których na pewno Ci zależy.