3 tricki, które pozwolą Ci wygospodarować dodatkowe miejsce.

mały domBudowa domu to duża inwestycja. Każdy kto ją planuje marzy o wielkich przestrzeniach, w których będzie się czuł swobodnie. W pewnym momencie jednak przychodzi refleksja, ponieważ duży dom to duży koszt i nie chodzi tu tylko o materiały budowlane, ale także o ogrzewanie, czy sprzątanie…

Młodzi ludzie jednak często budują większe domy z myślą o dzieciach, z których każde chce mieć własny pokój. Niestety, czas szybko leci, a dzieci wyprowadzają się, a rodzice zostają sami w swoim wielkim domu.

Niezależnie od tego jakie są nasze intencje gdy wybieramy mały dom, warto przemyśleć pewne tricki, które pozwolą nam uzyskać więcej przestrzeni.

Łóżko w ścianie, czyli tzw łóżko Murphy’ego

Łóżko w ścianie jest ciekawym rozwiązaniem nie tylko dla domów o małej powierzchni. W ciągu dnia łóżko tylko zabiera miejsce, które można byłoby wykorzystać w inny sposób. Łóżko składane do ściany pozwala także zaoszczędzić na sypialni, której funkcję może na przykład przejąć gabinet.

Szuflady pod łóżkiem

Jeśli zdecydujesz się jednak postawić na tradycyjne łóżko, przestrzeń pod nim także może być wykorzystana. Szuflady pod łóżkiem mogą być świetnym miejscem do przechowywania rzeczy.

Wykorzystaj przestrzeń pod schodami.

Schody są niemal w każdym domu, ale w większości jest pod nimi pusta przestrzeń. Pomyśl co mogłoby się tam zmieścić. Może dodatkowe szafki pod wymiar, barek, małą biblioteczka, czy dodatkowy schowek…