ogrzewanieInteligentny dom to technologia, która szybko się rozwija i zyskuje coraz większą popularność, szczególnie wśród młodego pokolenia nabywców domów. Kiedy pomyślimy o korzyściach takiego systemu, od razy przychodzą nam do głowy łatwa dostępność z jednego miejsca, bezpieczeństwo oraz komfort. Nie są to jednak jedyne cechy, które sprawiają, że warto pomyśleć nad inteligentnym systemem w domu.

Oszczędność

Inteligentne urządzenia w domu pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy. Tradycyjne ogrzewanie utrzymuje określoną temperaturę w domu przez cały dzień, także kiedy domownicy śpią, lub w ogóle nie ma ich w domu. Inteligentny panel zarządzający ogrzewanie pozwala obniżyć temperaturę wtedy, gdy jej nie potrzebujemy, a co za tym idzie, obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o kilkaset złotych w skali roku.

Większa wartość domu

Szacuje się, że domy z inteligentnym systemem zyskują na wartości nawet o 5%. Oznacza to, że podczas sprzedaży domu jesteśmy w stanie odzyskać nakłady poniesione na inteligentne urządzenia.

Poprawa wyglądu

Inteligentne urządzenia często pozwalają zrezygnować z użycia kabli. Dzięki np. bezprzewodowym głośnikom Twoje wnętrze zyska na estetyce, a Ty poczujesz jeszcze większy komfort.