zbiornik na deszczowkeW czasie deszczu duże ilości wody trafiają na nasz dach, po czym są odprowadzona rynnami do gleby lub kanalizacji. Warto pomyśleć o skierowaniu tej wody do specjalnego zbiornika. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści.

Zdrowe rośliny

Woda deszczowa nie zawiera tylu co woda z kranu zanieczyszczeń takich jak chlor, które podczas podlewania trafiają do gleby i zostają w niej na długi czas. Woda deszczowa jest także bogata w tlen, substancje odżywcze i mikroorganizmy potrzebne glebie. Dzięki temu podlewane rośliny są zdrowsze i bardziej odpodne na okresy suche.

Oszczędność wody i pieniędzy

Utrzymanie ogrodu w idealnym stanie wymaga podlewania w czasie suchszych okresów. To z kolei powoduje zwiększone zużycie wody, a co za tym idzie, wyższe rachunki. Zbiornik na wodę deszczową nie tylko pozwoli Ci oszczędzić roślinom chloru z kranówki, ale także oszczędzi Tobie wydatków podczas płacenia rachunku za wodę.

Inne atuty

Zebraną wodę deszczową możesz także wykorzystać w inny sposób. Deszczówka jest wodą miękką, dzięki czemu idealnie nadaje się np. do umycia samochodu. Zbiornik na deszczówkę może także chronić Twój dom. W czasie dużej ulewy pojemnik staje się buforem, który zmniejszy ryzyko zalania piwnicy.