welna owcza ocieplenie

Żródło: Havelock Wool

Światowe trendy prowadzące nas do życia w przyjaźni z naturą są coraz bardziej odczuwalne w różnych dziedzinach życia. Zaczynają one być także odczuwalne w budownictwie. Firma Havelock Wool oferuje alternatywę dla tradycyjnych dociepleń w postaci naturalnej wełny owczej z Nowej Zelandii i pisze o nich coraz więcej mediów na świecie.

Wełna to materiał, który od wieków ociepla zarówno człowieka jak i owce, ale dotąd nie znajdował zastosowania w budownictwie. Jak przekonuje Andrew Legge, założyciel firmy, wełna owcza znakomicie nadaje się do ocieplania budynków ze względu na swoje właściwości.

Po pierwsze jest w 100% naturalna i odnawialna, dopóki owce nie postanowią zaprzestać produkcji, na co się nie zanosi. Innym ważnym atutem jest regulacja wilgotności. Wełna ogranicza ją do 65%, co wpływa pozytywnie na zdrowie i zapobiega rozwojowi pleśni. Wełna jest także wytrzymała i nie rozprzestrzenia ognia, zamiast tego samoistnie gasnąc.

Firma Havelock Wool dopiero walczy o to, żeby informacja o takim zastosowaniu wełny dotarła do zainteresowanych. Kto wie, być może trend dotrze także do nas.