praktykiPraktyki w zawodzie to niezwykle ważna rzecz dla każdego młodego budowlańca. Nie zawsze jest jednak łatwo znaleźć firmę budowlaną, która zgodzi się przyjąć młodą osobę i uczyć ją fachu. Okazuje się jednak, że przyjmowanie praktykantów może się opłacać. Federation of Master Builders (FMB) przeprowadziła w Wielkiej Brytanii ankietę, w której spytała właścicieli domów o ich stosunek do firm budowlanych, które biorą pod swoje skrzydła praktykantów.

  • ⅔ osób biorących udział w ankiecie stwierdziło, że przyjmowanie młodych praktykantów poprawia wizerunek firmy budowlanej.
  • Połowa pytanych powiedziało, że chętniej wynajęło by daną firmę wiedząc, że przyjmuje ona praktykantów.
  • Jednocześnie ⅔ pytanych osób odpowiedziało, że firmy budowlane powinny bardziej chwalić się tym, że przyjmują praktykantów.

Odpowiedzi te tylko potwierdzają to, że opłaca się przyjmować praktykantów. Firma szkoląca młodych adeptów budownictwa jawi się jako bardzo fachowa. Trzeba być bowiem specjalistą, aby uczyć innych. Dodatkowo tacy budowlańcy są postrzegani jako firmy z mocnymi wartościami, co stawia ich w bardzo pozytywnym świetle.