kuchniaInteligentne urządzenia stają się powoli codziennością. Technologiczna rewolucja puka powoli do naszych kuchni i nie chodzi tutaj bynajmniej o wyświetlacz na lodówce. Jak twierdzą eksperci, za 5 – 10 lat sztuczna inteligencja zagości na stałe przy kuchennym blacie.

Już dzisiaj coraz więcej kuchennych urządzeń daje możliwość sterowania jedną aplikacją smartfona. Dzięki temu można np. włączyć, lub wyłączyć kuchenkę, gdy jesteśmy poza domem. Inżynierowie topowych producentów AGD chcą jednak pójść o krok dalej.

Urządzenia przyszłości mają być wyposażone w sztuczną inteligencję, która będzie poznawała nasze preferencje i gusta, a także będzie znała naszą dietę. Inteligentna lodówka przyszłości sama zrobi za nas zakupy w odpowiednich ilościach, a następnie przygotuje Ci przepis na danie ze składników, które są w domu, i które lubisz. Na tym jednak zabawa się nie kończy, ponieważ takie urządzenia jak inteligentna waga, kuchenka, czy patelnia przeprowadzą Cię przez cały proces gotowania.

To co dla inżynierów jest wyzwaniem i świetlaną przyszłością, dla kucharzy oznacza nudę. Jak twierdzą niektórzy, gotowanie to proces twórczy, a gdy wszystko poprowadzi technologia, zrobi się zwyczajnie nudno, a dania pozbawione zostaną emocji i radości.