przycinanieZima już definitywnie się skończyła. To dobry czas, aby przyjrzeć się kilku rzeczom w domu. Poniżej przedstawiamy 4 czynności, które pozwolą uniknąć niepotrzebnych kosztów oraz zmniejszyć rachunki w czasie gorącego lata.

Przegląd rynien

Mało kto zwraca uwagę na rynny w swoim domu, jednak w rzeczywistości są one niezwykle ważnym elementem chroniącym dom przed niszczącym działaniem wody. Każdej wiosny warto je przeczyścić i usunąć ewentualne uszkodzenia.

Przycięcie drzew

Duże drzewa rosnące blisko domu stanowią zagrożenie w przypadku burz, które w ostatnim czasie przybierają na sile. Przycięcie drzew nie tylko zmniejszy ryzyko uszkodzeń domu w razie wichury, ale także pomoże im zdrowo się rozwijać.

Przegląd klimatyzacji

Lato to okres, w którym wiele osób płaci zawyżone rachunki za prąd, a winowajcą jest nieserwisowana klimatyzacja. Aby nie przepłacać, warto zawczasu wezwać serwis i wymienić filtry, aby nasze urządzenia nie pobierały więcej energii niż potrzebują

Sprawdzenie uszczelnień

Na wiosnę warto także przejrzeć uszczelnienia okien. Pęknięte i uszkodzone uszczelnienia stanowią drzwi wejściowe dla nieproszonych gości, a także świetne wyjście dla chłodnego powietrza. Uszczelniając okna zmniejszymy rachunki za klimatyzację, a jednocześnie zamykamy drogę dla insektów.