ciepła wodaJeśli Twoje rachunki za energię wydają Ci się zbyt wysokie, istnieje szansa, że rzeczywiście takie są i możesz je obniżyć. Wypróbuj te 3 proste sposoby i sprawdź czy uda Ci się zaoszczędzić na rachunkach.

Sprawdź temperaturę ciepłej wody

Koszt podgrzania wody dotyczy nas przez cały rok. Warto sprawdzić, czy ustawiona temperatura docelowa nie jest zbyt wysoka. Często ta temperatura jest ustawiona na ponad 60 stopni, podczas gdy w zupełności wystarczy woda o temperaturze około 50 stopni. Spróbuj obniżyć temperaturę o kilka stopni i sprawdź, czy nadal odczuwasz komfort.

Wymieniaj filtry

Zużyte filtry w systemach ogrzewania i klimatyzacji powodują wzrost kosztów. Pamiętaj, aby wymieniać filtry regularnie, co 3 miesiące. Dzięki takiej wymianie odczujesz natychmiastową różnicę w rachunkach.

Załataj nieszczelności.

Bardzo często przyczyną ubytków energii są nieszczelności. Możesz sam się o tym przekonać w wietrzny dzień. Przejdź się po domu i zwróć uwagę na takie miejsca jak okna, drzwi, czy punkty oświetlenia. Jeśli poczujesz wiatr, uszczelni co nieszczelne i ciesz się niższymi kosztami.